Firmy ubezpieczeniowe w Polsce

koło ratunkowe

Bezpiecznie na jachty z PTU

ptu jachty


30 sie 0

Okres wakacyjny zbliża się wprawdzie ku końcowi, ale dla prawdziwych zapaleńców jachtów i żeglarstwa to nie problem. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń, oferując specjalny produkt ubezpieczeniowy.

Przedmiotem polisy PTU Jachty są oczywiście śródlądowe jachty żaglowe, motorowe, sprzęt pływający taki jak kajaki, rowery wodne, deski surfingowe i windsurfingowe, oraz ich wyposażenie i mienie członków załogi. Ubezpieczony ma zagwarantowane odszkodowanie w przypadku uszkodzenia bądź utraty jachtu, utraty mienia osobistego załogi pod warunkiem, że były one konsekwencją zdarzeń związanych z użytkowaniem jachtu (np. wystąpiły w trakcie żeglugi, postoju, manewrowania, wodowania, itp.).

Polisa chroni również odpowiedzialność cywilną żeglarzy, umożliwiając wypłatę odszkodowania osobom trzecim, a dzięki dodatkowym rozszerzeniom stanowi znakomite zabezpieczenie na wypadek szkód powstałych w trakcie rejsów próbnych i pokazów, nauki sztuki żeglarstwa, także – użycia jachtu w charakterze rekwizytu.

Polisę PTU Jachty zawrzeć może zarówno osoba fizyczna – entuzjasta żeglarstwa, jak i firma, która na co dzień specjalizuje się świadczeniem tego typu usług. Suma gwarancyjna ubezpieczenia nie jest stała, a zależy od wartości jachtu. Z pewnością jest to znakomite rozwiązanie dla właścicieli imponujących jednostek jakby żywcem wziętych z Monte Carlo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być logged in.