Firmy ubezpieczeniowe w Polsce

koło ratunkowe

Jak ekspresowo zlikwidować szkodę w Ergo Hestia?

klik


08 paź 1

Bardzo często okazuje się, że proces likwidacji szkody komunikacyjnej dla właścicieli pojazdów wiąże się ze stresem niewiele mniejszym, niż samo zdarzenie drogowe: a to ze względu na długi czas oczekiwania na ocenę poniesionych strat, a to przez konieczność dostarczania kolejnych dokumentów, a to w wyniku zaniżania wypłaconych odszkodowań. Czy tak musi być w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym?

Oczywiście, że nie. Jak pisaliśmy już jakiś czas temu, PZU wprowadziło uproszczony proces likwidacji szkody. Podobny system z powodzeniem działa również w Ergo Hestia. Ma on maksymalnie uprościć procedurę i wiążące się z nimi wymogi formalne w przypadku konieczności zlikwidowania niewielkich szkód.

Clou uproszczonego procesu likwidacji szkody zasadza się w braku konieczności dokonywania oględzin przez eksperta. Wymogiem jest, aby szacunkowa wartość szkody nie przekraczała 3 tysięcy złotych.

Uproszczenie całego procesu to znakomite rozwiązanie dla poszkodowanych, którzy chcą jak najszybciej przystąpić do naprawy uszkodzonego samochodu czy remontu zalanego mieszkania. W wielu innych towarzystwach ubezpieczeniowych likwidacja szkody opóźnia się przez konieczność wyceny strat przez likwidatora, co następuje z reguły w ciągu od trzech do siedmiu dni od momentu zgłoszenia szkody.

W Ergo Hestia zgłosić szkodę można telefonicznie lub drogą online. Wszelkie dokumenty przesyła się poprzez formularz internetowy lub niezwykle wygodne eKonto: platformę, która umożliwia klientom Ergo Hestia komunikację z ubezpieczycielem faktycznie we wszystkich sprawach. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne, gdyż nie trzeba męczyć się z tradycyjną korespondencją papierową i do minimum ogranicza możliwość, że któryś z istotnych dokumentów nie został przedstawiony. Poprzez eKonto poszkodowany może również na bieżąco monitorować przebieg likwidacji szkody.

REKLAMA

1 komentarz dla “Jak ekspresowo zlikwidować szkodę w Ergo Hestia?”

  1. Krzysztof 03/07/14 godz. 21:24

    Pod warunkiem, że uda mu się utworzyć te super e-konto. Bo mnie pomimo wykonania trzech telefonów i zgłoszeniu problemu przez maila nie otrzymałem linka aktywacyjnego.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być logged in.