Firmy ubezpieczeniowe w Polsce

koło ratunkowe

Ubezpieczenie turystyczne WARTA Travel

turystyczne


27 mar 1

WARTA Travel jest ubezpieczeniem turystycznym, które klient może dopasowywać do swoich potrzeb w zależności jego oczekiwań oraz możliwości finansowych. W zależności od zakresu terytorialnego WARTA oferuje odmienny 2 warianty ubezpieczenia turystycznego.

 

Ubezpieczenie WARTA Travel za granicą w podstawowym wariancie gwarantuje:

 • pokrycie kosztów leczenia nagłych zachorowań oraz nieszczęśliwych wypadków,
 • wypłatę świadczenia z tytułu NNW,
 • pomoc w ramach usług Assistance Standard.

Za dodatkową opłatą klient może skorzystać z dodatkowych opcji, które mogą obejmować:

 • zorganizowanie i pokrycie kosztów w ramach assistance SUPER,
 • pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim w ramach ubezpieczenia OC,
 • wypłatę odszkodowania za utratę, uszkodzenie lub zniszczenie sprzętu sportowego i/lub bagażu,
 • zwrot kosztów odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • zwrot kosztów za anulowanie biletu podróżnego,
 • specjalny pakiet dla narciarzy SKI PLUS oraz pokrycie kosztów ratownictwa.

WARTA Travel na terenie Polski w podstawowym zakresie obejmuje także ubezpieczenie OC oraz wypłatę świadczenia z tytułu NNW. Pozostałe dodatki mogą być uwzględnione w polisie za dodatkową opłatą.

WARTA Travel dostępna jest w trzech rodzajach pakietów:

 1. Rodzina Travel i Rodzina SKI – obejmuje przynajmniej jedną osobę powyżej 21 roku życia oraz dzieci do 18 roku życia, które podróżują razem z nią.
 2. Junior Travel i Junior SKI – obejmuje grupy dzieci i młodzieży do 24 roku życia liczące przynajmniej 10 osób oraz opiekunów grupy.
 3. Weekend Travel i Weekend SKI – skierowany do osób, które aktywnie spędzają czas wolny od pracy. Ochrona obowiązuje w każdy piątek, sobotę i niedzielę we wskazanym miesięcznym okresie ubezpieczenia niezależnie od liczby podróży realizowanych w tym czasie.

Pierwsze dwie opcje dostępne są wyłącznie dla wyjazdów zagranicznych. Ostatni zarówno dla wyjazdów zagranicznych, jak i krajowych.

  Artykuły o tym towarzystwie:

 • WARTA
REKLAMA

1 komentarz dla “Ubezpieczenie turystyczne WARTA Travel”

 1. Marta 19/06/12 godz. 19:23

  Jestem od 12 lat klientem Warty ( ubezpieczenie samochodu). Zaufałam firmie i wykupiłam ubezpieczenie Warta Travel. Musiałam skorzystać z porady lekarza na terenie USA. Warta nie chce pokryć rachunku. Rozpatrują sprawę od marca. Unikają rozmowy- likwidator szkody nie oddzwania, nie informują klienta, jak przebiega rozpatrywanie sprawy, unikają rozmów, zwlekają z jej załatwieniem. Trzeba dzwonić na własny koszt, (bo klient nie ma informacji, a okres rozpatrywania szkody przeciąga się). Konsultant Infolinii odpowiada zdawkowo. Obiecał,że sprawą się zajmą i czekałam ponad miesiąc, aż w końcu sama zadzwoniłam, ale likwidatorka szkody nie raczyła do mnie nawet oddzwonić. Placówki Warty w poszczególnych miastach są po to, żeby łatwiej ściągnąć kasę od klienta, ale nie po to, żeby tam dochodzić swoich praw i informować się o sprawie. Stosują typowe metody uniku i oczywiście odmawiają uregulowania należności za poradę lekarską. Zamierzam oddać sprawę do Sądu. Unikajcie tej Firmy, bo choć mają niższe stawki za ubezpieczenie, to są niesolidni i nie mówią prawdy( nie dowiesz się niczego od agenta, który ubezpiecza- w przepisach jest ogólnikowa informacja, ale jak co do czego, to potrafią znaleźć tyle kruczków, że nie dojdziesz z nimi Ładu. Zostaje sąd!!!!!!

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być logged in.