Firmy ubezpieczeniowe w Polsce

koło ratunkowe

Ubezpieczenie utraty zniżek od MTU

kostki w samochodzie


24 sie 0

Na ciekawy pomysł wpadło MTU. Otóż kierowcy z maksymalnymi zniżkami, którym niefortunnie zdarzyła się szkoda w ostatnim roku ubezpieczeniowym mogą skorzystać z nietypowej amnestii.

Najczęstszym powodem utraty zniżek przez doświadczonych kierowców są… ci młodsi, najmniej doświadczeni. Nie powinien dziwić lęk ojca, gdy powierza kluczyki swojemu synowi – obawia się nie tylko o ewentualne naprawy, ale i stratę tego, co wytrwale wypracował przez ostatnich kilka lat. W przypadku wystąpienia szkody z winy młodego kierowcy odszkodowanie zostanie wypłacone z OC właściciela pojazdu, co pociąga za sobą utratę przynajmniej części zniżek – w najbardziej ekstremalnych przypadkach nawet wszystkich, jeśli miejsce miały poważne szkody na osobie.

Stąd też inicjatywa MTU wydaje się bardzo atrakcyjna, generalnie dla wszystkich właścicieli pojazdów, nie tylko dla tych, którzy swój samochód powierzają świeżo upieczonym i niedoświadczonym kierowcom. Warunkiem zawarcia tej umowy jest posiadanie maksymalnych, sześćdziesięcioprocentowych zniżek (a więc należy legitymować się minimum sześcioma latami bez szkody) oraz oczywiście trzeba mieć wykupione OC MTU.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być logged in.