Benefia otwiera się na Internet


Benefia24 została powołana do życia przez grupę Benefia, która tym samym otwiera się na nowe możliwości dystrybucji ubezpieczeń. Jakie możliwości i funkcjonalności ta platforma oferuje klientom i interesantom?

Opublikowane: 03/09/2014
Autor: Barbara

Po wejściu na platformę internaucie rzuca się w oczy hasło: „Ubezpiecz się, gdziekolwiek jesteś”. Dużo w tym prawdy, gdyż umożliwia ona obliczenie przez internet wysokości składki na najważniejsze produkty ubezpieczeniowe tego directu oraz zakupienie ich: eVoyager, eDom (na tę polisę można otrzymać 20% zniżki, jeśli zawrze się jednocześnie z ubezpieczeniem komunikacyjnym) oraz eMoto.

Z ubezpieczeń komunikacyjnych w Benefia24 jedynie obowiązkowe OC pozbawione jest pewnych obostrzeń. Pozostałe polisy zawrzeć można jedynie w pakiecie z ubezpieczeniem komunikacyjnym, a assistance i autocasco dostępne jest jedynie dla pojazdów z okresem nieprzekraczającym dwunastu lat (nie powinno to dziwić, praktycznie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają takie obostrzenia, nie chcą bowiem ubezpieczać aut za mocno wyeksploatowanych. Nie zapomnijmy, że otrzymanie świadczeń z tytułu AC czy ASS następuje z reguły za zdarzenia drogowe, związane z pogarszającym się stanem technicznym samochodu, a w niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych granica wynosi dziesięć lat).

Składki na ubezpieczenie komunikacyjne można obliczyć przez internet, a służy do tego kalkulator OC Benefia24. W razie jakiś niejasności (albo problemów z wypełnieniem formularza – praktycznie wykluczonych, bo internetowe kalkulatory są przyjaznym użytkownikowi i niezwykle funkcjonalnym narzędziem) można to zrobić przy telefonicznym wsparciu konsultanta.

Aby poprawnie wypełnić formularz i poznać wysokość składki na polisę pakietu e-Moto, wszystkie dane należy podać zgodnie ze stanem faktycznym: w pierwszym kroku dane pojazdu (rodzaj pojazdu, rok produkcji, markę, model, wersję, liczbę miejsc oraz moc i pojemność silnika; należy również zadeklarować sposób użytkowania i datę pierwszej rejestracji), następnie dane właściciela pojazdu (jego wiek, kod pocztowy miejsca zameldowania, płeć oraz rok wydania prawa jazdy – Benefia24 interesuje tylko rok kalendarzowy), a następnie przebieg dotychczasowego ubezpieczenia.

Kalkulatory ubezpieczeń konkretnych towarzystw to dobrane narzędzia… ale dedykowane w zasadzie tylko tym klientom, którzy są święcie przekonani o słuszności swojego wyboru. Wszystkim innym, którzy chcieliby mieć kompleksowy wgląd w rynek ubezpieczeń, proponujemy skorzystanie z porównywarki.