Blog


Dobrze napisane w temacie ubezpieczeń

Klauzula alkoholowa w ubezpieczeniu turystycznym - jakie towarzystwa ją proponują?

Od chwili wprowadzenia klauzuli alkoholowej do ubezpieczeń turystycznych w 2016 r. cieszy się ona nieustającą popularnością wśród Polaków. Na czym dokładnie polega ta klauzula? Jakie towarzystwa ją oferują?

Compensa inwestuje, licząc na kolejne wzrosty

Należąca do Vienna Insurance Group Compensa podsumowała 2014 rok w ubezpieczeniach majątkowych. W związku z wejściem do pierwszej piątki w tym segmencie, planuje kolejne inwestycje.

Szkoda całkowita w ubezpieczeniu OC

Samo posiadanie ubezpieczenia samochodu nie jest niestety w stanie sprawić, by wypadki omijały nas szerokim łukiem. Oby, jeśli już się przytrafią, były to niegroźne „stłuczki”. Jednak czasem może zdarzyć się nam tzw. szkoda całkowita.

Czym właściwie jest ubezpieczenie OC samochodu?

Ubezpieczenie OC (odpowiedzialności cywilnej) to w naszym kraju obowiązkowe ubezpieczenie samochodu i nie tylko, ponieważ umowę ubezpieczenia OC są w naszym kraju zobowiązani zawrzeć również posiadacze motorowerów, motocykli, pojazdów wolnobieżnych, ciągników rolniczych i przyczep.

Skąd się biorą ubezpieczeniowe nieporozumienia?

Na wstępie od razu zastrzeżmy, że nie uważamy, aby towarzystwa ubezpieczeniowe były święte. Zdarza im się naciągać definicje wyłączeń w OWU po to, aby uniknąć wypłaty odszkodowania. Niemniej ostatnie akcje rebrandingowe (m.in. PZU, Warty, PTU), to jasny i czytelny sygnał, że firmy zaczynają dbać o obraz ubezpieczeń „z ludzką twarzą”.